Historie klubu

KK Orlová byl založen v roce 1996. Klub vznikl po roce vedení kroužku krasobruslení při veřejném bruslení pod DDM Orlová. Klub byl založen s počtem 10-ti dětí, kteří neměli představu o tom, co vše bude následovat. Začátky byly velmi kruté, málo tréninkových hodin v brzkých ranních hodinách. Rodiče se situace nezalekli a své děti i přes nepříznivé podmínky na tréninky přivedli. Postupně se klub rozrůstal, podmínky se zlepšily a po velmi krátké době se mohl pochlubit nemalými výsledky.

 

V KK Orlová vyrostlo mnoho mistrů republiky:

Jméno závodníkaZískané tituly
Tomáš Janečko 2x žáci, 2x junioři, 1x senioři
Žaneta Janečková 1x mladší žačky, 1x žačky
Tereza Olšarová 1x nejmladší žačky
Nikola Běťáková 1x nejmladší žačky
Nikola Kopetzká 1x žačky
Martin Krhovják 1x mladší žáci

Na dalších medailových místech mistrovství republíky se objevili několikrát Olšarová Tereza, Janečková Žaneta, Janečko Tomáš, Timčák Patrik, Krhovják Martin, Hejhalová Tereza. Nejen na Českém území jsou naši závodníci úspěšní.

Náš nejlepší závodník Tomáš Janečko se pravidelně zúčastnil Juniorských Grand prix po celém světě, jeho nejlepším umístěním na JGP je 6. místo v Gdaňsku. Další jeho výsledky na JGP se pohybovaly vždy v první desitce. Tomáš je účastník dvou Mistrovství světa juniorů a to v Ostravě a Kadaně, kde se umístil na 17. a 25. místě. Dalšími jeho kvalitními výsledky jsou ISU seniorské soutěže po celém světě. Také pozvání na exhibici do Severní Koreje v Pjongjangu bylo pro závodníka našeho klubu velice prestižní.

Reprezentant Patrik Timčák se již zúčastnil a zúčastňuje JGP – 2x Velká Británie, Ostrava, Dražďany, Zágreb. Další mladou naději našeho klubu je Martin Krhovják. Je mistrem republiky v mladším žactvu, vítěz Olympiády mládeže, vítěz ČP. I další mladí závodníci se začínají prosazovat např. Přečková Tereza, která je vítězkou EC v Budapešti. EC se zúčastňují naši závodníci již spoustu let a to v Celje (Slovinsko), Vídeň (Rakousko), Asiago (Itálie), Waršava (Polsko).

 

I na soutěžích Evropského poháru náš klub zaznamenal nespočet medailistů a vítězů:

Jméno závodníkaDosažené výsledky
Tomáš Janečko 6x vítěz
Žaneta Janečková 4x vítězka
Tereza Olšarová 3x vítězka
Kateřina Kubienová 2x vítězka
Nikola Kopetzká 2x vítězka
Tereza Hejhalová 3x vítězka
Patrik Timčák 2x vítěz
Andrea Vargová 3x vítězka
Martin Krhovják 2x vítěz
Tereza Přečková 1x vítězka

Naši závodníci se připravují nejen na ledové ploše, ale také jejich součástí je balet, gymnastika, taneční průprava, aerobik, atletika – všeobecná pohybová příprava. Klub má 4 trenéry na ledové ploše – Kramná Věra, Kramná Monika, Hermannová Pavla, Janečko Tomáš. Všeobecnou přípravu vede Coufalová Alena (Dřevjaná) a Vaňková Lenka.